Повноцінний джерело поживних речовин

Спіруліна є повноцінним джерелом білків, вітамінів, мінералів і фітонутрієнтів. Крім того, спіруліна володіє протизапальними і антиоксидантними властивостями. Для тих, хто намагається максимально розширити свій харчовий раціон, додавання спіруліни стане хорошим початком.

Спіруліна містить наступні поживні речовини:

теза кружок Фітонутрієнти: основною речовиною, що міститься в спіруліни і забезпечує більшу частину її цілющих властивостей, є фикоцианин.
теза кружок Білок: 50-70% сухої речовини спіруліни становить білок. Спіруліна містить весь набір незамінних (організм не може синтезувати їх) і замінних (синтезуються організмом) амінокислот, які необхідні для виробництва білкових молекул.
теза кружок Вуглеводи: 15-25% сухої речовини спіруліни становлять вуглеводи.
теза кружок Нуклеїнові кислоти: 5% сухої речовини спіруліни доводиться на нуклеїнові кислоти - молекули, які беруть участь в синтезі ДНК і РНК.

Також перелік вітамінів та мінералів, які містяться в спіруліні:

теза кружок Бета-каротин - попередник вітаміну А, який корисний для шкіри, очей і імунної системи.
теза кружок Залізо - допомагає запобігти анемію у людей з ризиком розвитку залізодефіцитної анемії.
теза кружок Вітамін K1 і K2 - ці вітаміни беруть участь в згортанні крові і допомагають зміцнювати кістки.
теза кружок Кальцій - важливий елемент для зміцнення кісток, серцевого м'яза і м'язів скелета.
теза кружок Магній - бере участь в більш ніж 350 біохімічних реакціях і допомагає запобігти розвитку порушень серцевого ритму і м'язових спазмів.
теза кружок Цинк - вітамін, важливий для здоров'я шкіри, зміцнення імунної системи і пам'яті.
теза кружок Калій - основний електроліт, що забезпечує постійну комунікацію між клітинами і загальне функціонування нашого організму.
теза кружок Вітаміни групи B - важливі для роботи нервової системи, головного мозку і серця. У людей, які дотримуються вегетаріанської дієти, як правило, виникає дефіцит вітаміну B12. Щоденне додавання спіруліни в їжу забезпечує до 60% рекомендованої добової дози вітаміну B12. Фолієва кислота - важлива для здоров'я нервової системи і допомагає запобігти вроджені вади розвитку плода у вагітних жінок.
теза кружок Гамма-ліноленова кислота (ГЛК) - незамінна жирна кислота, що міститься в овочах. На думку вчених, вона є корисною жирними кислотами омега-6 і має протизапальні властивості.
японська спіруліна купити

Цілющі властивості спіруліни

Спіруліна діє як пребиотик і допомагає зростанню корисних бактерій в кишечнику. Спіруліна містить хлорофіл, який надає на організм защелачівает дію (оптимізує рівень рН).

Зменшення симптомів алергії за допомогою спіруліни

Сезонна алергія проявляється чханням, свербінням очей, слизової носа і шкіри вушних раковин, що доставляє страждають цим захворюванням людям великий дискомфорт. Багато з них змушені приймати антиалергічні препарати, такі як лоратадин (кларитин), дифенгидрамин (Бенадріл) або стероїдні назальні спреї, такі, як флутиказон (флоназа). Для людей, які хочуть уникнути використання фармацевтичних препаратів, спіруліна може стати варіантом вибору. Дослідження показали, що в порівнянні з таблеткою плацебо (містить цукор замість ліків), спіруліна може зменшувати симптоми алергічного риніту. Це досягається за рахунок того, що спіруліна бере участь у відповіді клітин на алергени (наприклад, пилок), які викликають алергічну реакцію, знижуючи цей відповідь. Однак дослідження, які б порівнювали спіруліну з лікарськими препаратами, не проводилися.

Антиоксидантні властивості спіруліни

Спіруліна містить такі сполуки, як хлорофіл, бета-каротин, зеаксантин і фикоцианин, які є потужними антиоксидантами, які нейтралізують окисне пошкодження, викликане вільними радикалами. Приклади окислення включають поява іржі на металі або потемніння розрізаних і залишених на столі яблук і авокадо. Внутрішнє окислення може викликати пошкодження тканин і артерій, збільшуючи ризик розвитку раку і судинних захворювань. Пошук шляхів захисту організму від окислювальних процесів має вирішальне значення для профілактики захворювань.

спируліна купити

Холестерин і зниження артеріального тиску

Високий рівень холестерину є фактором ризику розвитку серцевих захворювань. Якщо зміни дієти і збільшення фізичних навантажень недостатньо для зниження рівня холестерину, більшість лікарів призначають статини - препарати, що знижують рівень холестерину. Це такі препарати, як аторвастатин (ліпітор), симвастатин (Зокор) і ловастатин. Багато з тих, хто стурбований розвитком побічних ефектів, взагалі уникають цих медикаментів або іноді вдаються до такого натуральному засобу, як червоний ферментований рис.

Спіруліна є ще одним засобом боротьби з високим рівнем холестерину. Проведене в 2008 році дослідження популяції мексиканців показало, що спіруліна знижує показники рівня холестерину і артеріального тиску.

Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що спіруліна «... і її компоненти істотно знижують проліферацію експериментального раку підшлункової залози». Дослідження 2015 року підтвердило, що основний антиоксидант спіруліни, фикоцианин, може руйнувати ракові клітини підшлункової залози. Іншими словами, дані цих досліджень говорять про те, що компоненти спіруліни зупиняють ріст ракових клітин підшлункової залози і можуть руйнувати існуючі ракові клітини.

Інші дослідження показують, що спіруліна володіє протираковими властивостями щодо раку ротової порожнини (а саме, щодо плоскоклітинного раку), поширеність якого збільшилася за останні два десятиліття.

Дослідження, проведене в 2015 році, показало, що фикоцианин є перспективним протиракову з'єднанням для боротьби з важко піддається лікуванню рак молочної залози, типом раку, який фахівці називають «потрійним негативним раком». Якщо вам поставлений діагноз «рак», перед тим як додавати спіруліну в раціон харчування, проконсультуйтеся з лікарем.

Безпека

На думку експертів Управління з контролю за продуктами харчування і лікарськими засобами США, спіруліна «в цілому визнана безпечною», а рекомендована більшістю фахівців добова доза не повинна перевищувати 50 грамів в день, що значно нижче добової дози, рекомендованої в якості харчової добавки (від 3 до 5 грамів в день). Докази токсичності спіруліни при прийомі в рекомендованих дозах відсутні, і в якості харчової добавки спіруліна є абсолютно безпечною.

 

Харчова добавка

Спіруліну можна використовувати в якості харчової добавки, і багато виробників випускають її в формі таблеток або порошку. Порошкоподібний склад найбільш зручний для додавання в їжу. Якщо ви використовуєте порошок спіруліни, я рекомендую додавати його в коктейль, тісто для млинців, печива, тістечок, в гуакамоле, попкорн або домашній хліб.